Vägledning riktad till elever i behov av särskilt stöd

Kontakta oss

 

Ordförande

Roland Trygg
Studie- och yrkesvägledare
Bergslena gymnasiet
Bergslenagatan 4
506 30 Borås

Tfn: 033 - 35 39 70
Mobil: 076 - 888 39 70
E-post: roland@syvi.se
E-post: roland.trygg@boras.se

 

Vice ordförande

Christel Lindqvist
Studie- och yrkesvägledare
Åbarp 433
243 71 Tjörnarp

Mobil: 0734 - 22 66 17
E-post: christel@syvi.se

E-post: christelobjorn@gmail.com

 

Sekreterare

Helena Just Knutsson
Studie- och praktiksamordnare
Saltå gymnasiesärskola
153 91 Saltåby

Mobil: 0705 - 744 788
E-post: helena@syvi.se
E-post: helenajustknutsson@gmail.com

 

Ledamot

Ingrid Krantz
Studie- och yrkesvägledare för
grundsär- och gymnasiesärskolan i  Helsingborg
SKOL- OCH  FRITIDSFÖRVALTNINGEN
Östra Allén 16
251 89 Helsingborg

Tfn-direkt: 042 - 106421
Mobil: 0732 - 311 812
E-post: ingrid@syvi.se

 

Suppleant

Elin Liljegren
Central stödavdelning
Haninge kommun
136 81 Haninge

Mobil: 0762 71 41 74
E-post: elin@syvi.se

E-post:elin.liljegren@skolgrunden.se

 

Suppleant

Lotta Granér
Specialpedagogiska skolmyndigheten
Rålambsvägen 32 B
102 26 Stockholm

Tfn: 010 - 473 50 68
E-post: lotta@syvi.se

 

Kassör adjungerad

Kristina Schlyter
Speciallärare och Specialpedagog
Dammgatan 3
276 30 Borrby

Mobil: 0734 - 36 91 91
E-post: tinna@syvi.se